עמוד הבית > מגזין Depend > בריחת שתן? אז מה! דאגו פחות – חייכו יותר

בריחת שתן? אז מה! דאגו פחות – חייכו יותר

מי שחווה בריחת שתן, מתקשה לעיתים לבצע פעולה נעימה כל כך כמו לצחוק, ויש רבים שאפילו נמנעים ממנו. אבל חשוב לזכור שגם מחקרים מוכיחים שכדי להמשיך בחיים בריאים ומספקים, צריך תמיד להמשיך לצחוק

אם אתם חווים בריחת שתן זה רק טבעי שתרגישו מידה מסוימת של מבוכה או בושה. לעיתים זה אף מרגיש כמו מטרד לא רצוי שנכנס לחיים שלכם ואינכם יודעים מה לעשות איתו. יחד עם זאת, קיימים מגוון פתרונות יעילים שיסייעו לכם להמשיך באורח חיים בריא ובשגרת יום יום רגילה. מחקרים רבים ברחבי העולם מצביעים על קשר הדוק בין צחוק לבריאות רגשית טובה. למרבה הצער, מי שחווה בריחת שתן מתקשה לעיתים לעשות פעולה פשוטה ונעימה כל כך כמו לצחוק, ויש רבים – גברים ונשים כאחד – שאפילו נמנעים ממנו. אבל חשוב לזכור שכדי להמשיך בחיים בריאים ומספקים, צריך תמיד להמשיך לצחוק.
קיימים עוד לא מעט מצבים שמי שחווה בריחת שתן מנסה להתחמק מהם – אימון בחדר הכושר, מפגשים חברתיים ואף בילוי משפחתי – מחשש לדליפה. חשוב שתזכרו כי הימנעות מלחיות את החיים במלואם עלולה להפחית את ההערכה העצמית שלכם ואף להוביל לתחושות של דיכאון, חרדה, מתח ובושה.

אל תוותרו על מה שגורם לכם להיות מאושרים

לפעמים אנשים מפסיקים לצאת לגמרי, מבטלים נסיעות וחופשות, מפסיקים פעילות גופנית, נמנעים ממגע אינטימי עם בן הזוג ומתחמקים מתקשורת עם חבריהם ויקיריהם. אבל אלו בדיוק הדברים שיעשו אתכם מאושרים, אז למה להפסיק? זכרו, בריחת שתן היא בעיה רפואית המאפיינת נשים וגברים רבים, ולא קנה מידה לערך העצמי שלכם.

בין אם בריחת השתן שלכם ניתנת לטיפול, בין אם היא זמנית או קבועה – ישנן לא מעט דרכים יעילות להתגבר על החשש. הנה כמה טיפים להתמודדות בריאה שנועדו לעזור לכם להגיע להקלה רגשית ומספקת למרות תופעת בריחת השתן. הביטו בעשר עצות פשוטות אלה, ונסו לכלול אותן בחיי היומיום שלכם, כך שתוכלו להמשיך לצחוק שוב בפה מלא: