עמוד הבית > מגזין שקמה

לבחור באיכות חיים, חידושים מיוחדים לגיל השלישי

לא רק מקלות הליכה או מוצרי ספיגה מבוגרים - מוצרים שכדאי להכיר ויכולים לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי

הקושי בטיפול בהורים

הדאגה, התמרון, הקשיים הפיזיים והמעמסה הנפשית. איך לטפל בהורה מזדקן ולהצליח להתמודד עם השגרה

חשיבות השמירה על העור בגיל השלישי

לכל גיל יש את האתגרים שלו בשמירה על העור. על הקשיים ועל טיפולים ושגרת טיפוח נכונה בגיל השלישי

המדריך המלא למעבר הוריכם לבית אבות

ההחלטה להעביר הורה קשיש לבית אבות גוררת עימה רגשות מעורבים ותחושות אי ודאות. עד כה היינו רגילים לטפל בהם בכל הצרכים שלהם ולדאוג לפתרונות מגוונים שיסייעו להם להתנהל ביום יום, למשל פתרונות לבריחת שתן ועוד. אולם, משנפלה ההחלטה כי המעבר יטיב עם מצבו הבריאותי, יש לקחת בחשבון מספר שיקולים שיבטיחו ליקירכם מקום מגורים הולם לצרכיו הרפואיים, החברתיים והרגשיים

5 עובדות שחשוב לדעת על דמנציה

דמנציה היא מחלה המאפיינת רבים מבני הגיל השלישי, במהלכה נפגעות בהדרגה היכולות הקוגניטיבית והמנטליות. מהם תמרורי האזהרה המעידים על דמנציה ולא על זקנה "נורמלית", מה ההבדל בינה לבין אלצהיימר, איך מאבחנים אותה והאם היא בכלל ניתנת לריפוי?

ביטוח סיעודי: לחיות בכבוד בכל מצב, בכל גיל

כשאדם נקלע למצב סיעודי ואינו מסוגל לבצע פעולות בסיסיות, נופל הנטל על כתפי ילדיו, שמתקשים לעמוד בהוצאות הגבוהות. הפתרון: ביטוח סיעודי, המעניק כיסוי חודשי להוצאות, מאפשר את הטיפול הטוב ביותר ומקל משמעותית על בני המשפחה.

חשוב לזכור: כיצד לטפל בהורה הסובל מאלצהיימר?

מתוך הבנה מצערת כי אלצהיימר היא נכון להיום מחלה חשוכת מרפא, עדיין ישנן לא מעט המלצות שיכולות להקל על החולה, לשפר את מצב רוחו ולסייע גם למטפליו ליצור עבורו סביבת מחייה בטוחה ונעימה ככל האפשר

חוסר שליטה על הסוגרים: לשמור על השגרה ועל חיי החברה

חוסר שליטה על הסוגרים משפיע רבות על שגרת החיים ואיכותם, אבל בהחלט ניתן לנסות לשלוט בחוסר השליטה במגוון דרכים יעילות. הנה סיפורה של ויקי מדנטון מטקסס, שחוותה בריחת שתן במהלך ביצוע פעולות יומיומיות. "לפני כשמונה שנים, שמתי לב שכשאני מנסה לרוץ, אני מטפטפת. בדומה למרבית הנשים, חשבתי שזה נורמלי היות ועברתי שלוש לידות". ויקי סירבה לאפשר לתופעת דליפת השתן להרחיק אותה מהנאות החיים, וקיבלה טיפול רפואי מתאים. בתחילה ויקי חששה מ"תאונה" במקום ציבורי וגם לא הייתה בטוחה האם תוכל להמשיך באורח החיים הפעיל שלה. "מדי אביב, בעלי ואני היינו מבלים סופשבוע בפסטיבל הג'אז והאמנות בעיירה שלנו. אבל לא ידעתי אם אוכל להמשיך בכך עם הבעיה שלי". כיום ויקי נמצאת בתוכנית טיפולית הכוללת ביו-פידבק, שימוש במכשיר מנטר, העוזר לזהות ולשלוט בשרירים המרוכזים סביב שלפוחית השתן.

פעילות גופנית והיגיינה: כך תשלטו על שלפוחית שתן חלשה

שגרת חיים רציפה וקבועה מסייעת בארגון חיים יעילים ומסודרים יותר. להקיץ עם שעון מעורר כל בוקר, לצאת להליכה קצרה בערב או אפילו לעשות מדיטציה כדי לשמור על האיזון והבריאות. באותה מידה, יצירת שגרה לשליטה בשלפוחית חלשה, יכולה לסייע לכם לשמור על חיי היומיום נטולים מתח ודאגה.