עשרות מיליוני בני אדם בארץ ובעולם מתמודדים תופעת בריחת שתן, המתבטאת באיבוד השליטה בשלפוחית השתן בדרגות הרטבה משתנות – מטיפות בודדות ועד אי שליטה מוחלט על הסוגרים. לפי הנתונים העדכניים, גברים ונשים כאחד סובלים מאי שליטה במתן שתן, כאשר 1 מכל 3 מעל גיל 65 יחווה בריחת שתן. התופעה שכיחה יותר בקרב אנשים מעל גיל 50, אולם עלולה לפגוע גם בגיל צעיר יותר, ובעיקר בנשים לאחר לידה.

סיבות לבריחת שתן

הסיבות לתופעת בריחת שתן רבות ומגוונות. בחלק מהמקרים בריחת שתן נגרמת כתוצאה מחולשה ברקמות התומכות בשלפוחית השתן והשופכה, ובמקרים אחרים בעית בריחת שתן נובעת מפעילות יתר של השריר שבדופן השלפוחית. עם גורמי הסיכון לדליפת שתן נמנים הריון, לידה, כריתת רחם, סיבוכים מניתוח, בלוטת ערמונית מוגדלת, שבץ מוחי או מחלות כרוניות כגון סוכרת, טרשת נפוצה או מחלת פרקינסון. מחלות אחרות הפוגעות בעצבי השלפוחית הן מחלות ריאה כרוניות ומחלות רקמת החיבור.

בריחת שתן – החדשות הטובות: טיפולים יעילים לשמירה על שגרת החיים

לדברי ד"ר בני פיינר, מומחה לאורוגינקולוגיה, רפואת נשים וניתוחי רצפת האגן, בריחת שתן הינה תופעה נפוצה הפוגעת באיכות חייהם של אנשים רבים, נשים וגברים, בפרט בגיל המבוגר.טיפולים רפואיים שמרניים או ניתוחים ואביזרי ספיגה מתקדמים מאידך משלימים אלו את אלו ומאפשרים חיים שלווים ונטולי חרדה מפני אירועים מביכים של אי שליטה.

אנחנו בדיפנד אקטיב מבינים את המבוכה הרבה והחשש להודות בבעיית בריחת שתן, אולם יחד עם מודעים לחשיבות הגדולה לשתף את הרופא שלכם ולקבל מגוון תרונות לבריחת שתן יעילים ומתקדמים, כמו גם מוצרי ספיגה איכותיים של דיפנד, שיסייעו בהתמודדות עם התופעה ויעניקו לכם תחושת בטחון ודיסקרטיות מלאה להמשך אורח החיים השגרתי והרגיל.